Saç Ekimi İşe Yarıyor Mu?

Saç Ekimi İşe Yarıyor Mu?

İzmir saç ekim işlemleri, tamamen tecrübeli ve İzmir saç ekim merkezi uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Böylelikle yapılan İzmir saç ekim işlemi hem daha verimli hem de daha kalıcı olur. İzmir saç ekim işlemleri, saçın yoğunluğu, çıkış yönü gibi konular dikkate alınarak uygulanmalıdır. Bu işlemleri de en düzgün şekilde uygulayacak kişi, tecrübeli ve bilgili sağlık çalışanlarıdır. Düşük maliyetlerle ve tecrübesiz kişiler tarafından uygulanan İzmir saç ekim tedavisi, düzgün ve faydalı sonuçlar elde edilmesini engeller. Bir İzmir saç ekim işleminin başarılı sonuçlanıp sonuçlanmayacağı, işlemden sonraki 9. Ayda belli olur.

Saç Ekimi İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

• 18 yaşından 65 yaşına kadar olan kişiler, tamamen İzmir saç ekim merkezi uzmanlarının da tespitine bağlı olarak İzmir saç ekim tedavisine başvurabilir.

İzmir saç ekim, uzman ve güvenilir kişiler tarafından uygulanmalıdır. Mutlaka saç ektirmeden önce dikkatli bir araştırma yapılmalıdır.

İzmir saç ekim tedavisi öncesinde hasta hiçbir şekilde kan sulandırıcı ya da aspirin gibi ilaçları tüketmemelidir.

İzmir saç ekim öncesi alkol ve sigara kullanımı kısıtlanmalıdır.

İzmir saç ekim operasyonu, hijyenik bir ortamda uygulanmalıdır.

• Tam olarak bir sonuç almak, 1,5 seneyi bulabilir. Yani anında sonuç beklenmemelidir.

İzmir Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İzmir saç ekim için uygulanan pek çok farklı yöntem vardır. Kimi yöntem ameliyat gibi uygulanırken, kimi yöntem de ameliyatsız olarak tamamlanmaktadır. İzmir saç ekim operasyonu, tamamen ağrısız bir operasyondur. Kişinin saç seyrekliği ve kellik yaşadığı bölgeye, saçlı bölgeden yapılan ekleme ve nakil işlemleri ile tamamlanır.

İzmir saç ekim işleminde, ilk olarak donör bölge belirlenir ve bu donör bölgeden kıl kökleri alınır. Daha sonra kıl greftleri ayarlanır ve İzmir saç ekim merkezi  uzmanınız kel olan bölgeye bu kıl greftlerini nakil eder.  Saç ekimi sonrasında, şok dökülme olarak tabir ettiğimiz bir durum görülebilir. İzmir saç ekim tedavisinden iki hafta sonra bu şok dökülme evresi ile karşılaşılır. Genellikle iyileşen kıl köklerinin oluşturduğu kabukların iyileşmesi sonucunda ortaya çıkan bir durumdur bu. Dökülmeden sonra yavaş yavaş bu dökülme miktarı azalır ve kesilir.

FUE Tekniği İle Saç Ekim Yöntemi

FUE, ameliyatsız bir İzmir saç ekim yöntemidir. Ense kökünden alınan saçlar, seyreklik be kellik olan bölgeye nakledilir. Ucu 1 mm olan bir punch aleti ile saç kökleri ensenin üst kısmından dikkatli bir şekilde alınır ve günlük 1500 adete kadar saç teli kel bölgeye nakledilir. İşlem birkaç seans ile tamamlanır ve bu seansların arasında 4-5 gün olmalıdır. Sonuçta da 5000’e yakın saç tekli nakli gerçekleşmiş olur.

FUT Tekniği İle Saç Ekim Yöntemi

Bu yöntem daha ameliyata yakın bir yöntemdir. Ancak klasik İzmir saç ekim yöntemi olarak da bilinir. Kulakların arasından alınan saçlı bir deriden alınan greftler, saçsız ve kel deriye nakledilir. Kulakların arasında, deri alınan kısımda küçük bir iz kalır. Bu İzmir saç ekim yöntemi de seanslar halinde uygulanmaktadır. Seanslar arasında 6 ay olması gerekmektedir ve en fazla 3 seans uygulanabilir. Sonuçta da İzmir saç ekim merkezi uzmanınız tarafından 6000’e yakın saç tekli nakli gerçekleştirilmiş olur.

Saç Ekimi Ağrılı Mıdır?

İzmir saç ekim, aslında tamamen ağrısız bir yöntemdir. Hastaya İzmir saç ekim merkezi uzmanı tarafından sedasyon uygulanır ve tedavi bu şekilde gerçekleştirilir. Böylelikle İzmir saç ekim yaptıran hasta hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmez. Özellikle en yeni yöntem olan FUE İzmir saç ekim yönteminde hasta operasyon sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı hissetmemektedir. Ayrıca FUE İzmir saç ekim yöntemi sonrasında hastada hiç iz kalmaz. Bu da bu yöntemin son zamanlarda popüler olarak tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesidir. İzmir saç ekim merkezi uzmanınızın sizleri yönlendirmesi sonucunda saç ekimi çok kolay ve ağrısız bir şekilde tamamlanır. Bu yüzden İzmir saç ekim merkezi uzmanlarının sizlere yönelttiği bilgileri uygulamalısınız. Sonunda da başarılı bir şekilde İzmir saç ekim operasyonu geçirmiş olursunuz. Hayallerinizdeki sağlıklı saçlara ulaşırsınız.

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer?

İzmir saç ekim işlemlerinin süresi, tamamen operasyonlara göre değişir. Bazı operasyonlar 2 seansta biterken, bazıları 3 seansta bitmektedir. Seanslar ortalama 1 saat sürer. İzmir saç ekim seanslarının arasında bir bekleme süresi olmalıdır. Bu bekleme süresi, kimi tedavi için 6 ayı bulurken, kimi tedavi için de 4 gündür. Bu yüzden İzmir saç ekim yöntemi uygulanırken bu konular da dikkate alınmalı ve İzmir saç ekim merkezi uzmanınızın tavsiyeleri doğrultusunda son karar öyle verilmelidir. İzmir saç ekim merkezi uzmanları sizlere tüm tedavi yöntemleri hakkında bilgi verecektir. Bunun sonucunda ise sizler için en uygun olan İzmir saç ekim tedavisine karar vererek, tedavi sürecine başlarsınız.

İzmir Saç Ekimi Süreci Nasıl İşler?

• İlk olarak konsültasyon süreci başlar. Bu süreçte hasta, İzmir saç ekim merkezi uzmanı ile tanışır. Hasta için en uygun olacak İzmir saç ekim tedavisi yöntemi belirlenir. Hasta işlemler ve süreç konusunda bilgilendirilir. İzmir saç ekim merkezi uzmanı da hastanın olası sağlık sorunları ve geçmişten gelen kronik rahatsızlıkları konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

• Hazırlık sürecinde, hasta İzmir saç ekim merkezi uzmanı ile seçilen ve kararlaştırılan tedavi için hazırlanır. Bu süreç, tedavi yapılacak olan ortamın ve hastanın sterilizasyonunu ve gerekiyorsa hastanın sedasyon sürecini kapsamaktadır.

• Alım sürecinde hastanın donör bölgesinden gerekli kıl greftleri ve saç kökleri alınır. Kel olan bölgeye nakledilmek için İzmir saç ekim merkezi uzmanı tarafından hazır bir hale getirilir.

• Kanal açma sürecinde, saç seyrekliği ve kellik olan bölgeye ekilecek ve nakledilecek olan kıl köklerinin yerleştirilmesi İzmir saç ekim merkezi uzmanı tarafından için kanal açılır. Nakil işlemlerinin uygulanacağı bölgeler tek tek belirlenir.

• Ekim sürecinde artık alınan kıl greftleri, açılan kanallara dikkatli bir şekilde ekilir. Böylelikle de İzmir saç ekim tedavisi tamamlanmış olur.

İzmir Saç Ekim Operasyonu Sonrası

İzmir saç ekim operasyonu sonrasında, ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey, hastanın kafasının açık kalmasıdır. Böylelikle tedavi uygulanan bölge oksijen ile temas halinde kalır ve çok daha hızlı iyileşir. Daha sonra İzmir saç ekim merkezi uzmanının önerdiği bakım kremleri ve şampuanlar ile tedavi gören bölgeyi korumalıdır. Ayrıca hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta sigara kullanımıdır. İzmir saç ekim operasyonu öncesi ve sonrasında uzmanınızın önerisine göre sigarayı bir süre bırakmanız gerekmektedir. Aynı şekilde İzmir saç ekim tedavisi öncesi ve sonrasında, eğer kullanıyorsanız kan sulandırıcı ilaçların kullanımına bir süre ara vermelisiniz. Bu iki etken yani sigara ve kan sulandırıcı ilaçlar İzmir saç ekim tedavisi için ciddi sorunlar yaratabilmektedir. Bu yüzden bu süreçte İzmir saç ekim merkezi uzmanınızın bu konuda sizlere yönelttiği bilgilere uymaya özen göstermelisiniz.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları tamamen hastaya göre değişiklik göstermektedir. Çünkü her hasta için uygun olacak tedavi yöntemi farklıdır. Saç ekim fiyatları da bu tedavi yöntemlerine göre büyük farklar gösterebilmektedir. Bu yüzden en doğru fiyatlandırma yöntemi, hastanın konsültasyon süreci sonrası öğreneceği saç ekim fiyatları sonucu oluşur.