Servislerimiz

İzmir Saç Ekimi


Hemen ArayınWhatsapp’dan Ulaşın

İZMİR SAÇ EKİM

FUE TEKNİĞİ NEDİR?

FUE (Folicular Unite Extraction) tekniği, hastanın ense bölgesinden tek tek alınan saç köklerinin saç olmayan bölgelere, doğal saç açısı ve yönü dikkate alınarak transfer edilmesine dayanan bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemle vücudun çene altı ve göğüs bölgesinden alınan greftler de transfer edilir.

FUE TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI NEDİR?

 • FUE yöntemi ile saç ekimi en son tekniktir.
 • Tek seansta maximum greft saç nakli yapılır.
 • Saç köklerinin alındığı bölgelerde her hangi bir skar (yara izi) kalmaz.
 • Herhangi bir kesi ve dikiş yapılmadığı için sadece 3 günlük pansuman yeterlidir.
 • FUE yöntemi ile aynı zamanda kaş, bıyık ve sakal ekimi de yapılabilmektedir

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

Hazırlık Aşaması

Hastanın kan testleri yapıldıktan sonra saç ekim yapılacak alanın planlaması ve doğal ön saç çizgisi belirlenir. Ön saç çizgisinin belirli bir şekli ve standardı yoktur. Çünkü yüz hatlarına ve yüz kaslarının hareket alanlarına göre herkesin ön saç çizgisi kişiye özel olarak tasarlanır. Saç ekimi yapılacak alanın planlaması yapıldıktan sonra saçlar traş edilir.

Lokal Anestezi

Saç köklerinin(greft) çıkartılacağı  alan lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. İğne fobisi olan kişiler için iğne kullanmadan da anestezi mümkündür. Lokal Aneztezi ile hastalarımız  ağrı/acı hissetmeden saç ekimini konforlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Saç Köklerinin Toplanması

Kişinin donör bölgesinden alınan greftler; tek kök içeren greftler, iki kök içeren greftler, üç kök içeren greftler halinde gruplara ayrılarak özel bir solüsyon içerisinde bekletilir.

Kanalların Açılması

Özel uçlu safir malzeme ile saç ekimi yapılacak alana mikro kanallar açılmaktadır. Kanalların açılması işlemi başlı başına uzmanlık gerektiren bir iştir. Kanalların açısı ve sıklığı doğal görünümü elde etme bakımından en önemli husustur.

Saç Köklerinin Transferi

Son aşama ise toplanan saç kökleri(greftler), açılan mikro kanallara tek tek yerleştirilerek saç ekim işlemi tamamlanır.

 

İyileşme Dönemi

 • 1-3.gün iyileşme dönemidir.
 • 3.gün ilk saç yıkama yapılır ve kişiler sosyal hayatına kaldığı yerden devam eder.
 • 10.gün kabuklar döküldükten sonra saç ekim yapıldığı belli olmaz ve ilk saçlar uzamaya başlamıştır.
 • 1.ay içerisinde ekilen saçlar da şok dökülme meydana gelecektir. Ekilen saçların tamamen dökülmesi korkulacak bir durum değildir.
 • 3.ay dan itibaren ekilen saçlar yeniden çıkmaya başlar ve her geçen gün saçların yoğunluğu artar.
 • 6 ay içerisinde ekilen saçların %50-60 ı çıkmış olacaktır.
 • 1 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı uzayarak saçlar son halini almaktadır. 12 ay boyunca ekilen greftlerin çıkış süreci devam etmektedir.

SAÇ EKİMİ OPERASYON SÜRESİ

Saç ekimi işlemi ortalama 6 – 10 saat sürmektedir.

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ UYARILAR

 • Operasyon öncesinde saçlar yıkanmalı.
 • Aspirin veya kan sulandırıcı ilaçların kullanımı tercihen 10 gün olmakla beraber en az 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır.
 • Alkol kullanımı 1 hafta öncesinden bırakılmalı.
 • Sigara mümkün ise işlem öncesinde bırakılmalı, bırakılamıyorsa da mümkün olduğunca en aza indirilmelidir.
 • Kalp, şeker, tansiyon hastalığı varsa mutlaka belirtilmeli ve kullandığı ilaçları mutlaka doktora bildirmelidir.
 • Tok karna geliniz. Geniş yaka T-shirt veya Ön kısmı fermuarlı ya da düğmeli kıyafetler giymek, kıyafeti giyip çıkarırken ekilen greftlere temas etmesi riskini de ortadan kaldıracaktır.

SAÇ EKİMİ SONRASI UYARILAR

 • Saç ekimin 3. günü pansuman ve ilk saç yıkama için İzmir İstinye Park Avm karşısında ki kliniğe gidilmeli. İlk saç yıkama profesyonel uzmanlarca yıkanmalı.
 • Saç ekimi sonrası ilk 10 gün güneşli, yağmurlu havalarda ve tozlu ortamlardan uzak durunuz.
 • Günde en az 1 litre su içmek ödem oluşumunu engellemektedir. Tuz kullanımını azaltmakta iyi olacaktır.
 • 1 hafta süreyle sırt üstü pozisyonda uyunmalı, ekim yapılan bölgeye sürtme ve kaşıma yapılmamalıdır.
 • 1 ay boyunca hamam, sauna, havuz, deniz ve ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı, direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.

İLK SAÇ YIKAMA İŞLEMİ

Saç ekim sonrası ilk saç yıkama 3. gün yapılır ve 10.güne (kabukların dökülmesine)  kadar saçlar yıkanmaya devam edilir.

 • Saçlar ılık suyla yıkanmalı, aşırı sıcak veya aşırı soğuk sudan kaçınılmalıdır.
 • İlk 10 gün boyunca boyunca uzmanın tavsiye ettiği yumuşatıcı köpük ve şampuan kullanılmalıdır.
 • Saç ekim yapılan bölgede sürtme yapılmamalı, avuç içinizle hafifçe köpük dağıtılmalı ve basınçlı olmayan ılık su ile saçlar durulanmalıdır.
 • Kurulama asla havlu ile sürterek yapılmamalıdır. Havlu, sadece hafif bastırma şeklinde derideki yoğun ıslaklığı gidermek için kullanılmalıdır. Kâğıt havlu tercih edilebilir.

SIK SORULAN SORULAR

Saç ekimi ağrılı / acılı bir tedavi midir?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı duyulmaz.

Saç ekimi sonrası deride her hangi bir iz kalıyor mu?

Saç ekimi yapılan alanda ve saç köklerinin alındığı (donör) bölgede hiçbir iz kalmamaktadır.

Ekilen saçlar kalıcı mıdır?

FUE yöntemiyle ekilen saçlar kalıcıdır. Saç ekim işleminde başın ense kısmında bulunan dökülmemeye kodlanmış saç kökleri kullanıldığından saçlar ömür boyu dökülmez.

Danışma ve testler ücretli midir?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz.

 

En iyi saç ekim merkezi

Saç ekimi yaptırmaya karar veren pek çok kişinin en önemli sorusu ‘en iyi saç ekimi merkezi hangisi?’ oluyor. Saç ekim merkezi seçiminizde size yardımcı olacak en önemli ipuçları ise şöyle; saç ekim merkezinin tavsiyeleri ile ilgili yazıları okuyun! En iyi bilgiyi saç ekimi yaptıranların yorumlarını okuyarak öğrenebilirsiniz. Mutlaka saç ekim merkezinden, daha önce saç ektirmiş kişilerin, saç ekimi öncesi-sonrası fotoğraflarını talep edin.

EGES HAİR CLİNİC olarak sağladığımız Transfer ve VIP ayrıcalıklarla hastalarımıza gerekli ulaşım ve konaklama hizmeti sağlıyoruz. 12 yıllık tecrübemizle İzmir’in en iyi saç ekim merkezi olma yolunda ilerliyoruz. En son teknoloji saç ekim yöntemleri kullanıyor; tıraşsız saç ekimi, DHI saç ekim, lazer destekli saç ekimi gibi pek çok seçeneği hastalarımıza sunuyoruz.

İLETİŞİM

Bize Ulaşın

İzmir İstinye Park karşısındaki irtibat ofisimizde saç ekimi öncesi detaylı bilgi almak için siz değerli misafirlerimizi ücretsiz saç analizine bekliyoruz…


TELEFON NUMARASI

7/24 Ulaşabilirsiniz.
+90 555 886 30 40ADRES

Fahrettin Altay Meydanı
Sunar Apt. No:2 Daire:1TAKİP EDİN

Sosyal Medya Hesapları

Before & After görsellerimizi sosyal medya hesaplarımızdan inceleyebilirsiniz.#2020 Eges Hair Clinic. Tüm Hakları Saklıdır.