İzmir Saç Ekimi

Home İzmir Saç Ekimi

Eges Hair Clinic

İZMİR SAÇ EKİM

İzmir saç ekim işlemleri, kellik sorunu yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Her zaman yapılabilir. Belli bir zamanı olmaması açısından da izmir saç ekimi oldukça pratik bir çözümdür. Saç ekimi sonrası doğru saç bakımı uygulandığı zaman kellik ya da saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler kolaylıkla gür ve güzel saçlara kavuşurlar. Bu yüzden bu izmir saç ekim tedavisi oldukça fazla tercih edilir ve herkese uygulanır.

İzmir saç ekim merkezi, hayalinizdeki saçlara kavuşmanız için sizlere çözüm oluyor. Saç dökülmesi problemleriniz, seyreklik ya da kellik gibi sorunlarınız varsa İzmir saç ekim merkezi olarak sizlere tedavi yöntemlerimiz ve uzman doktorlarımızla çeşitli çözüm yöntemleri sunuyoruz. İzmir saç ekim merkezi olarak önceliğimiz her zaman sağlık. Hastalarımızın, hayallerindeki sağlıklı saçlara kavuşması için uğraşıyoruz. İzmir saç ekim merkezi olarak, bu yüzden sizlere en uygun İzmir saç ekim fiyatları ile hizmet veriyoruz.

EGES HAİR CLİNİC

Sık Sorulan Sorular

Aliquam lorem felis, congue sit amet ipsum eu, molestie rhoncus metus. Pellentesque gravida cursus quam eget rhoncus. Cras pharetra, nisi tristique tristique lobortis, justo ipsum viverra libero, ut viverra justo leo ut erat.
Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmesinin temel sebebi, genetik yatkınlıktır. Çoğunlukla bu genetik yatkınlık sonucunda insanların saçları sıklıkla dökülür. Genetik yatkınlık dışında bir diğer saç dökülmesi sebebi de strestir. Stres sonucu saç dökülmesi sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Saç dökülmesi, çoğu zaman izmir saç ekim tedavisi gerektirmez. Ancak bu saç dökülmesi sonucu kellik başlarda ve deri saçsız bir görünüşe sahip olursa izmir saç ekim tedavisi uygulanabilir.

FUE TEKNİĞİ NEDİR?

FUE (Folicular Unite Extraction) tekniği, hastanın ense bölgesinden tek tek alınan saç köklerinin saç olmayan bölgelere, doğal saç açısı ve yönü dikkate alınarak transfer edilmesine dayanan bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemle vücudun çene altı ve göğüs bölgesinden alınan greftler de transfer edilir.

Saç Ekimi Ağrılı / Acılı Bir tedavi midir?

FUE (Folicular Unite Extraction) tekniği, hastanın ense bölgesinden tek tek alınan saç köklerinin saç olmayan bölgelere, doğal saç açısı ve yönü dikkate alınarak transfer edilmesine dayanan bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemle vücudun çene altı ve göğüs bölgesinden alınan greftler de transfer edilir.

EGES HAİR CLİNİC

"Saç ekiminde %100 Başarı Oranı ile İzmir’in En İyi Sonuçlarının Çıktığı Tek Saç Ekim Merkezi"

FUE TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI NEDİR?

 • FUE yöntemi ile saç ekimi en son tekniktir.
 • Tek seansta maximum greft saç nakli yapılır.
 • Saç köklerinin alındığı bölgelerde her hangi bir skar (yara izi) kalmaz.
 • Herhangi bir kesi ve dikiş yapılmadığı için sadece 3 günlük pansuman yeterlidir.
 • FUE yöntemi ile aynı zamanda kaş, bıyık ve sakal ekimi de yapılabilmektedir
EGES HAİR CLİNİC

FUE Tekniği İle Saç Ekimi

FUE saç ekimi yöntemi, saçların daha çok ve sık olduğu bölgelerden alınan kıl köklerinin, saç olmayan ve kellik olan bölgeye aktarılması ile uygulanan bir yöntemdir. Büyük bir dikkat ve hassasiyet gerektirir. FUT yöntemi ile karşılaştırıldığı zaman, daha kısa süren bir işlemdir. Ancak bu yöntem yardımıyla çoğu erkeğin tercihi olan tıraşsız izmir saç ekim tedavisini sağlamak mümkündür.

FUT tekniği, genellikle daha küçük alanlardaki izmir saç ekim işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu yöntem, en eski saç ekimi tekniklerinden biridir. Ancak görünüm açısından pek doğal duran bir yöntem olmadığı için özellikle son yıllarda eskisi kadar sık tercih edilmemektedir. Tedavinin tamamlanması iki seans sürmektedir. Yani uzun bir tedavi sürecine sahiptir. Aynı zamanda iyileşme süresi de FUE tekniğine göre daha uzundur çünkü ameliyata daha yakın bir izmir saç ekim tedavisidir.

Muttalip Kırmızı Saç Ekim Koordinatörü

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

Hazırlık Aşaması

Hastanın kan testleri yapıldıktan sonra saç ekim yapılacak alanın planlaması ve doğal ön saç çizgisi belirlenir. Ön saç çizgisinin belirli bir şekli ve standardı yoktur. Çünkü yüz hatlarına ve yüz kaslarının hareket alanlarına göre herkesin ön saç çizgisi kişiye özel olarak tasarlanır. Saç ekimi yapılacak alanın planlaması yapıldıktan sonra saçlar traş edilir.

Lokal Anestezi

Saç köklerinin(greft) çıkartılacağı  alan lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. İğne fobisi olan kişiler için iğne kullanmadan da anestezi mümkündür. Lokal Aneztezi ile hastalarımız  ağrı/acı hissetmeden saç ekimini konforlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Saç Köklerinin Toplanması

Kişinin donör bölgesinden alınan greftler; tek kök içeren greftler, iki kök içeren greftler, üç kök içeren greftler halinde gruplara ayrılarak özel bir solüsyon içerisinde bekletilir.

Kanalların Açılması

Özel uçlu safir malzeme ile saç ekimi yapılacak alana mikro kanallar açılmaktadır. Kanalların açılması işlemi başlı başına uzmanlık gerektiren bir iştir. Kanalların açısı ve sıklığı doğal görünümü elde etme bakımından en önemli husustur.

Saç Köklerinin Transferi

Son aşama ise toplanan saç kökleri(greftler), açılan mikro kanallara tek tek yerleştirilerek saç ekim işlemi tamamlanır.

 • Saç Ekimi Hakında Bilgimi Almak İstiyorsunuz?

EGES HAİR CLİNİC

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Dönemi

Saç Ekiminden Sonraki Süreç İse iyileşme dönemidir, iyileşme döneminin süreci aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • 1-3 gün iyileşme dönemidir.
 • 3.gün ilk saç yıkama yapılır ve kişiler sosyal hayatına kaldığı yerden devam eder.
 • 10.gün kabuklar döküldükten sonra saç ekim yapıldığı belli olmaz ve ilk saçlar uzamaya başlamıştır.
 • 1.ay içerisinde ekilen saçlar da şok dökülme meydana gelecektir. Ekilen saçların tamamen dökülmesi korkulacak bir durum değildir.
 • 3.ay dan itibaren ekilen saçlar yeniden çıkmaya başlar ve her geçen gün saçların yoğunluğu artar.
 • 6 ay içerisinde ekilen saçların %50-60 ı çıkmış olacaktır.
 • 1 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı uzayarak saçlar son halini almaktadır. 12 ay boyunca ekilen greftlerin çıkış süreci devam etmektedir.
Eye Testing And Surgery
Pediatric Health Services
Complete Medical Solutions

EGES HAİR CLİNİC

Saç Ekimi Öncesi Uyarılar

 • Operasyon öncesinde saçlar yıkanmalı.
 • Aspirin veya kan sulandırıcı ilaçların kullanımı tercihen 10 gün olmakla beraber en az 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır.
 • Alkol kullanımı 1 hafta öncesinden bırakılmalı.
 • Sigara mümkün ise işlem öncesinde bırakılmalı, bırakılamıyorsa da mümkün olduğunca en aza indirilmelidir.
 • Kalp, şeker, tansiyon hastalığı varsa mutlaka belirtilmeli ve kullandığı ilaçları mutlaka doktora bildirmelidir.
 • Tok karna geliniz. Geniş yaka T-shirt veya Ön kısmı fermuarlı ya da düğmeli kıyafetler giymek, kıyafeti giyip çıkarırken ekilen greftlere temas etmesi riskini de ortadan kaldıracaktır.

EGES HAİR CLİNİC

Saç Ekimi Sonrası Uyarılar

Pansuman Ve Yıkama

Saç ekimin 3. günü pansuman ve ilk saç yıkama için İzmir İstinye Park Avm karşısında ki kliniğe gidilmeli. İlk saç yıkama profesyonel uzmanlarca yıkanmalı.

Saç ekimi sonrası ilk 10 gün güneşli, yağmurlu havalarda ve tozlu ortamlardan uzak durunuz.

Beslenme

Günde en az 1 litre su içmek ödem oluşumunu engellemektedir. Tuz kullanımını azaltmakta iyi olacaktır.

Uyuma Pozisyonu

1 hafta süreyle sırt üstü pozisyonda uyunmalı, ekim yapılan bölgeye sürtme ve kaşıma yapılmamalıdır.

Spor Aktiviteleri

1 ay boyunca hamam, sauna, havuz, deniz ve ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı, direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.

Saç Ekim Sonrası Şişlik Nedir?

Saç ekimi sonrasında tedavi gören kişilerin kafasında şişlik görülebilir. Bu, tedavi bitiminde gerçekleştirilmesi gereken istirahatin yeterli olmaması ve izmir saç ekim yaptıran kişilerin tedavi sonrası bakımı yanlış yapmalarıdır. Kişiler düzgün ve yeterli miktarda beslenmeli ve bol su tüketmelilerdir.

İlk Saç Yıkama İşlemi

Saç ekim sonrası ilk saç yıkama 3. gün yapılır ve 10.güne (kabukların dökülmesine) kadar saçlar yıkanmaya devam edilir.

 • Saçlar ılık suyla yıkanmalı, aşırı sıcak veya aşırı soğuk sudan kaçınılmalıdır.
 • İlk 10 gün boyunca boyunca uzmanın tavsiye ettiği yumuşatıcı köpük ve şampuan kullanılmalıdır.
 • Saç ekim yapılan bölgede sürtme yapılmamalı, avuç içinizle hafifçe köpük dağıtılmalı ve basınçlı olmayan ılık su ile saçlar durulanmalıdır.
 • Saç ekim yapılan bölgede sürtme yapılmamalı, avuç içinizle hafifçe köpük dağıtılmalı ve basınçlı olmayan ılık su ile saçlar durulanmalıdır.
 • Kurulama asla havlu ile sürterek yapılmamalıdır. Havlu, sadece hafif bastırma şeklinde derideki yoğun ıslaklığı gidermek için kullanılmalıdır. Kâğıt havlu tercih edilebilir.

7/24 Whatsapp Destek Hattı

Adres

Ilıca, Mithatpaşa Cd. No:125, 35320 Narlıdere/İzmir

İletişişim

Telefon: 0544 486 30 40
Bize telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Sizi hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

  EGES HAİR CLİNİC YORUMLAR

  Müşteri Yorumlarımız

  image
  Kuzenimin Tavsiyesi üzerine izmir saç ekim tavsiye merkezine gittim,kadın saç ekim hizmetinden yararlandım ve seyrek olan saçlarım çok gürleşti Mutalip Bey Ve Ekibine  Çok Teşekkür Ederim.
  Ezgi
  image
  İzmir saç ekim merkezinde 7 ay önce saç ekimi yaptırdım.saç,sakal ve göğüs den 2 seansda 8.000 adet greft alındı ve ekim yapıldı.ekilenlerin %60 ı çıktı.yapılan operasyondan ve gösterilen ilgiden çok memnunum.
  Levent Gezer
  image
  Saçlarım çok dökülüyordu uzun araştırma sonucu izmir saç Ekim merkezi eges hair Clinic e gittim ve saç ektirdim daha sonra Saç dökülmem durdu , Ekilen Saçlar Dökülmesi İzmir’in en iyisi Eges Hair Clinic.
  Gaye Uçar
  İzmir
  image
  İzmir Saç Ekim Merkezi Eges Hair Clinic’e kuzenimle birlikte saç ekimine geldik İlgi ve alakalarından memnun kaldık. Eges Hair Clinic’e çok teşekkürler
  Kazım Cankut
  İzmir

  No items found