Aydın Saç Ekim Fiyatları

Aydın Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi, kel ve saç seyrekliği olan bölgelere saç ekilmesi işlemidir. Bu işlem kimi zaman donör bölgelerden kıl kökü alınarak yapılır, kimi zaman da deri nakli yoluyla uygulanır. Pek çok farklı saç ekimi yöntemi kullanılmaktadır. Saç dökülmesi, özellikle son yıllarda hem kadın hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşmakta olduğumuz bir sorundur. Bu sorunun ortaya çıkmasında rol oynayan pek çok farklı sebep vardır ve sonuç olarak kişinin dış görünüşü konusunda kötü hissetmesine sebep olur. Hatta kimi zaman psikolojik sorunlara bile yol açabilir. Yani Aydın saç ekim işlemler aslında pek çok açıdan oldukça faydalıdır. Aynı zamanda Aydın saç ekim tedavisinin hiçbir riski ya da tehlikesi bulunmaz. Bu yüzden de sıklıkla uygulanan bir tedavi yoludur. Saç ekimi yaptıracak kişiler, uzun ve detaylı bir araştırma yapmalı ve doktorları ile mutlaka her detayı uzun ve düzgün bir şekilde konuşmalıdır. Aynı zamanda saç ekim fiyatları da her hasta için farklılık göstermektedir. Çünkü saç ekim fiyatları hesaplanırken pek çok farklı konuya bakılmalı ve bu konular sonucunda da hastaya özel bir fiyat çıkartılmaktadır. Bu yüzden kesin ve net bir fiyatı sadece doktor belirleyip hastasını bilgilendirebilir.  Bunun dışında verilecek olan saç ekim fiyatları, ortalama fiyatlar olacaktır.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

• Stres kaynaklı saç dökülmeleri özellikle son yıllarda büyük bir artış göstermektedir. İnsanlar stresten dolayı saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarla daha sık karşılaşmaktadır.

• Sağlıksız bir yaşam tarzına sahip olmak ve yanlış beslenmek de kıl köklerinin ve derinin sağlıksız olmasına sebep olur. Bunun sonucunda da kişilerde saç dökülmesi ve kellik sorunu daha sık ortaya çıkmaya başlar.

• Genetik olarak bazı insanlar saç dökülmesine oldukça yatkınlardır. Bu tip insanlarda anne, baba, dede gibi ailedeki çoğu kişide saç dökülmesi sorunu görülür.

• Hızlı ve ani gerçekleşen kilo kaybı sonucunda çok sık saç dökülmesi ile karşılaşılır. Hatta bazı zayıflama ameliyatı olan insanlarda saç dökülmesi kaçınılmaz bir sondur.

Hormonal saç dökülmesi bazı hastalarda sıklıkla görülmektedir. Bu da genellikle hormonal sağlık sorunlarının sebep olduğu cins saç dökülmesidir.

• Hastaların geçirdiği bazı ciddi hastalıklar da sıklıkla saç dökülmesine sebep olur.

Saç Ekim İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Aydın saç ekim işlemleri uygulanmadan önce mutlaka hastanın sağlık geçmişine bakılmalıdır. Ayrıca saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan doktorun da mutlaka bu konuda uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir.

• Saçları genetik olarak ya da doğal yollardan ötürü dökülmeye başlayan kişiler rahatlıkla Aydın saç ekim tedavisine başvurabilirler. Bu kişiler bu tedavi için çok uygundur.

• Daha önce saç ektirme tedavisine başvurmuş ancak olumsuz bir sonuç ile karşılaşmış kişiler de Aydın saç ekim tedavisi için uygun kişilerdir. Ancak doktora mutlaka bu tecrübelerinden bahsetmelidirler. Böylelikle kendileri için en uygun olacağı düşünülen Aydın saç ekim tedavisi seçilir ve uygulanır.

• Saçlarının az olduğunu düşünen ve kendi saçından mutlu ve memnun olmayan kişiler, kısacası saçının seyrek olduğunu düşünen kişiler, Aydın saç ekim tedavisi için oldukça uygun kişilerdir. Bu hastalar genellikle Aydın saç ekim tedavisinin sonuçlarından memnun kalıp kendileri ile daha mutlu bireyler haline gelirler.

Saç çoğaltmak için uygulanan bakımlar ile uğraşmak istemeyip hızlıca yeni uzun ve gür saçlarına kavuşmak isteyen hastalar da Aydın saç ekim tedavisi için en uygun tipte hastalardır. Çünkü Aydın saç ekim tedavisi hem çok hızlı sonuç verir hem de sonuçlardan kesinlikle memnun kalınır. Aynı zamanda saç ekim fiyatları açısından da bakıma harcanacak paradan çok daha mantıklı bir tedavidir.

• Bir yanık veya yaralanma sonucu kel kalan kişiler, kolaylıkla Aydın saç ekim yöntemi yardımıyla eski gür ve sağlıklı saçlarına kavuşurlar.

Saç Ekim Tedavisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Aydın saç ekim tedavisi hamile hastalar için kesinlikle uygun değildir.

• Kalp hastalığı olan kişilerin saç ekimi yaptırmaması önerilmektedir.

• Herhangi bir kronik rahatsızlığa sahip olan kişiler, doktorlarına mutlaka danışmalıdır ve doktorun tavsiyesi sonucu Aydın saç ekim tedavisine başvurmalıdır.

Saç ekim fiyatları tahmin edileceği üzere aşırı ucuz değildir. Bu yüzden hastanın mutlaka Aydın saç ekim tedavisi öncesi bu masraflarla başa çıkabileceğinden emin olması gerekmektedir.

• Tamamen kel olan kişiler, Aydın saç ekim işlemleri için pek uygun değildir. Çünkü saç ekim işlemi için bir donör noktaya ihtiyaç vardır ve bu kişilerde bir donör nokta bulunmaz.

• HIV pozitif olan hastalara hiçbir şekilde Aydın saç ekim tedavisi uygulanamaz.

• Hemofili hastası olan kişiler, kan değerlerinde olan bu sorun sebebiyle Aydın saç ekim tedavisi için uygun değillerdir ve bu işlemler bu hastalara uygulanamaz.

• Tansiyon, şeker gibi hastalıklara sahip olan hastalar Aydın saç ekim tedavisi için uygun değillerdir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim işlemleri, genellikle yönteme göre fiyatlandırılmaktadır. Aydın saç ekim fiyatları da bu yüzden tamamen hangi yöntem ile Aydın saç ekim işleminin gerçekleştirildiği konusunda oldukça fark yaratır. Saç ekimi, kıl nakli olarak tıbbi bir şekilde sınıflandırılır. Bu işlem de kadınlar ve erkekler için fark göstermektedir. Aydın saç ekim çok kolay ve acısız bir işlemdir. Bu da Aydın saç ekim tedavisinin tercih edilmesinde büyük bir rol oynar. Aydın saç ekim operasyonu sonucunda hastalar gür ve sağlıklı saçlara kavuşurlar.

Saç ekim fiyatlarından önce kişinin yaptıracağı saç ekim işlemini seçmesi gerekmektedir. Çünkü çok fazla Aydın saç ekim tekniği vardır ve bu tekniklerin hepsinin fiyatlandırılması ayrı şekilde yapılmaktadır.

Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

• Yapılacak saç ekimi prosedürü. Bu saç ekim fiyatları açısından en belirleyici olan kuraldır. Her saç ekimi yöntemi ayrı ayrı fiyatlandırılmaktadır ve hepsinin fiyatı farklıdır.

• Ekimi yapılacak olan saç greftinin miktarı. Bu miktar da Aydın saç ekim işlemlerinin fiyatlandırılması konusunda büyük bir fark oluşturmaktadır. Doğal olarak, daha fazla saç grefti ekimi yapılacağı zaman Aydın saç ekim fiyatları daha yüksek olur. Daha az saç grefti ekimi olacağı zaman da Aydın saç ekimi fiyatları daha düşük olur.

• Her hastanın saç ekim işlemi farklıdır. Çünkü hepsinin saç yapısı, kafa derisi yapısı gibi koşulları farklılık göstermektedir. Bu yüzden uzmanların bu kararı vermesi ve yapılacak olan saç ekim işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

• Hastanın kellik ya da saç seyrekliği doğru bir şekilde belirlenmelidir ve bu kellik ve saç seyrekliği miktarına göre yapılacak olan tedavi planlanmalıdır. Bunun sonucunda da saç ekimi fiyatları belirlenir

Saç ekimi fiyatları, dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Yoğun dönemlerde fiyatlandırma da artış gösterebilir.

Sonuç olarak saç ekimi fiyatları pek çok açıdan büyük fark yaratmaktadır. Yani Aydın saç ekim işlemi için başvuran iki kişi bile farklı fiyatlar ile karşılaşabilir. Çünkü saç ekim fiyatları hesaplanırken pek çok konuya dikkat edilmektedir ve bu konular sonucunda da hastaya özel ve tamamen o hasta için hazırlanan bir saç ekim fiyatları ile karşılaşılır.