Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal ekimi ihtiyacı olan herkesin gerçekleştirebileceği, çok basit bir operasyondur. Sakal ekimi operasyonu ile hayal ettiğiniz sakallara ve görünüme kavuşmanız mümkündür. Sakal ekimi için tercih edilen FUE tedavisi ile operasyon sonrasında hiçbir iz kalmamaktadır. Bu yüzden sakal ekimi yaptıran hastalarımız başarılı bir operasyon süreci sonrasında tamamen doğal sakallara kavuşurlar. İzmir sakal ekimi merkezi olarak sizlere hayallerinizdeki sakalları elde etmeniz için sonsuz destek sunmaktayız. Sakal ekimi operasyonlarınızla ilgili her türlü soruyu bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz. Hayallerinizdeki sakallara kavuşmak için İzmir sakal ekimi merkezi olarak bizimle iletişime geçmeniz ve uzmanlarımızla bir randevu ayarlayarak sakal ekimi operasyonuna başlamanız çok kolay.

Çoğu erkek, sakallarına ciddi derecede önem verir ve özen gösterir. Küçük yaşlardan itibaren erkek çocuklarında sakal tutkusu başlar. Çoğu zaman sakallarının hemen çıkması için daha sadece tüylenme olan yüzlerini, tıraş etmeye başlarlar. Ancak her erkek için durum aynı değildir. Çoğunlukla genetik olarak, her erkekte sakal oluşumu tam olarak gerçekleşemez. Köselik olarak da bilinen bu durum, tamamen genetik ve normal bir durumdur. Ayrıca bir kaza sonucu ya da bir travmatik olay sonrası sakalların bir kısmının veya tamamının kaybedilmesi olağan bir durumdur. Bu gibi durumlarda sakal ekimi operasyonu en önemli çözümdür. Her erkek için aynısı olmasa da çoğu zaman sakalı tam olarak çıkmayan kişilerde kendine güven sorunu gibi psikolojik sorunlar gözlemlenebilir. İşte bu tarz hastalar için sakal ekimi önem teşkil eden bir operasyondur. Sakal ekimi sayesinde hasta kendine olan güvenini tekrar kazanabilir. Böylelikle daha önceden kendine güvensizlik yaşayan hastalar, sakal ekimi sonrasında sosyal hayatlarında daha aktif ve kendini rahatça ifade edebilir hale gelirler.

İzmir sakal ekimi operasyonu, FUE tedavi yöntemi ile gerçekleştirilir. Ense, boyun ya da elmacık kemiklerinden kıl kökleri alınır. Sakal ekimi operasyonunda kıl kökleri için bu bölgelerin tercih edilme nedeni, estetik açıdan hiçbir sorun teşkil etmeyecek bölgeler olmasıdır. Sakal ekimi için bu bölgelerden alınan kılların eksikliği fark edilmemektedir. İzmir sakal ekimi operasyonu için alınan bu kıl kökleri, belirlenen sakalsız bölgelere nakledilir. Sakal ekimi için FUE tedavisinin tercih edilme sebebi, operasyon sonrası hiçbir iz kalmamasıdır. İzmir sakal ekimi operasyonu sonrasında ekilen sakallarınız, normal sakaldan farksızdır.

Sakal Ekimi Öncesi

Öncelikle sakalı olmayan, sakalları konusunda sıkıntı yaşayan her sağlıklı birey sakal ekimi yaptırabilir. İzmir sakal ekimi operasyonu öncesi dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. İzmir sakal ekimi merkezi olarak hastalarımızdan operasyondan minimum 3 hafta önce kesinlikle kan sulandırıcı ilaçları ve sigarayı bırakması istenmektedir. Kandaki oksijen seviyesini ciddi anlamda düşüren sigara, özellikle sakal ekimi gibi operasyonlar sırasında büyük sorunlar yaratır. Daha sonra İzmir sakal ekimi için uzmanınızla görüşürsünüz. Sakal ekimi operasyonundan beklentilerinizi uzmanınızla paylaşmanız gerekmektedir. Uzmanınız tarafından İzmir sakal ekimi için süreç konusunda bilgilendirilirsiniz. Sakal ekimi öncesi dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenirsiniz. Bu aşamada İzmir sakal ekimi ile ilgili aklınızdaki her soruyu uzmanınızla paylaşmalısınız. Bu sayede sakal ekimi operasyonu öncesi tüm soru işaretlerini kaldırarak daha sağlıklı bir operasyon geçirilmesi amaçlanır. İzmir sakal ekimi merkezi olarak size en doğru ve sağlıklı tedaviyi sunmayı amaçlamaktayız. Uzmanınızla gerekli görüşmeler sonrası sakal ekimi yapılacak bölge ya da bölgeler belirlenir. Sakal ekimi için donör bölgeler de tespit edilir. Artık İzmir sakal ekimi operasyonu öncesi için gerekli noktalar tamamlanarak, sakal ekimi operasyonu tarihi kararlaştırılır.

Sakal Ekimi Operasyonu

Sakal ekimi operasyonu öncesinde gerekli adımlar tamamlandıktan sonra artık hasta İzmir sakal ekimi için hazır durumdadır. İzmir saç ekim operasyonuyla birebir aynı şekilde ilerlemektedir. Sakal ekimi için belirlenen donör bölgelerden, saç kökleri alınır. Genellikle ilk olarak boyun ve elmacık kemiklerinin olduğu bölgeler saç ekimi için gerekli olan kıl köklerini sağlamaya yeterlidir. Ancak bazı durumlarda bu bölgelerden yeterli kıl kökü elde edilemez. İzmir saç ekimi operasyonu için böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman, ensede bulunan kıl kökleri tercih edilir. Sakal ekimi için bu bölgelerin tercihi, sakallara benzer yapıda kıl kökleri bulunmasıdır. Ayrıca ense, boyun ve elmacık kemiklerinden alınan kıl kökleri, hastanın dış görünüşünü etkilemez. O bölgelerdeki eksiklik fark edilmez. Bu yüzden İzmir saç ekimi operasyonunda donör bölge olarak bu bölgeler tercih edilir. Daha sonra donör bölgelerden alınan kıl kökleri sakal ekimi yapılacak bölgeye nakledilir. İzmir sakal ekimi operasyonu için en ideal tedavi olan bu yöntem FUE tedavisidir. FUE tedavisi basit bir tabirle, kıl kökü bulunan bir bölgeden sakal ekimi ihtiyacı duyulan diğer bölgelere kıl köklerinin nakledilmesi işlemidir. İzmir sakal ekimi operasyonu tamamen doğal bir operasyondur. Kendi kıl köklerinizi sakal ekimi ihtiyacı duyulan bölgelere naklederek, doğal yollardan sakalsız, köse bölgelerde sakal çıkması amaçlanır.

Sakal Ekimi Sonrası

İzmir sakal ekimi operasyonu gerçekleştirildikten sonraki süreç önemli bir süreçtir. Sakal ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Bu süreç de aslında tıpkı İzmir saç ekim operasyonuna benzemektedir. Sadece bazı küçük farklılıklar bulunur. Sakal ekimi öncesinde olduğu gibi İzmir sakal ekimi sonrasında da minimum 3 hafta boyunca kesinlikle sigara içilmemeli ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Yine sakal ekimi sonrası ilk 3 hafta boyunca tıraş losyonu, kolonya gibi ürünler İzmir sakal ekimi gerçekleştirilen bölgelere sürülmemelidir. Sakal ekimi sonrası uzmanınızın belirlediği süreye kadar tıraş olunmamalıdır. Operasyon sonrası bizim için İzmir sakal ekimi merkezi olarak çok önemlidir. O yüzden sakal ekimi operasyonundan sonra düzenli olarak rutin kontrolleriniz için İzmir sakal ekimi merkezimize gelmeniz gerekmektedir. Bu süreç boyunca sakal ekimi ile ilgili uzmanınızın önerilerini harfiyen yerine getirmeniz çok önemlidir. İzmir sakal ekimi sonrasında şok dökülme dediğimiz gayet olağan bir durum gözlemlenebilir. Böyle bir durum yaşadığınız taktirde endişe duymanıza gerek yoktur. Öncelikle sakal ekimi uzmanınız ile irtibat kurarak bu durum hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sakal ekimi uzmanınız tarafından size yöneltilen önerilere dikkatle uymalısınız. Şok dökülme sakal ekimi operasyonu sonrası sıklıkla gözlemlenen, olağan bir durumdur. Şok dökülme ile dökülen sakallarınızdan sonra artık iyice yerleşen kıl köklerinden sağlıklı ve tamamen doğal sakallar çıkmaya başlar. Tam olarak sakal ekimi operasyonunun istenilen duruma ulaşması 6 ila 9 ay kadar sürmektedir. İzmir sakal ekimi sonrasındaki bu süreçte sakallarınızın bakımına dikkat ederek bu süreyi daha kolay ve kısa bir şekilde atlatmanız mümkündür. Süreç sonunda sağlıklı sakallarınıza kavuşmuş olursunuz.

Sakal Ekimi Fiyatları

İzmir sakal ekimi merkezi olarak sizlere en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda İzmir saç ekim tedavisi de bulunan merkezimizde, önceliğimiz hastalarımızın sağlığıdır. Bizim için en önemli nokta sakal ekimi yaptıran hastalarımızın, sağlıklı bir şekilde istediği görünümü elde etmeleridir. İster İzmir saç ekim operasyonu isterseniz de hayallerinizdeki sakallara kavuşmak için İzmir sakal ekimi operasyonu yaptırın, önemli olan her zaman İzmir sakal ekimi merkezi olarak bizim için sizin sağlığınızdır. Bu yüzden sizlere en uygun saç ekim fiyatları ile saç ektirmenizi ve sakal ekimi fiyatları ile sakal ektirmenizi sağlamaktayız.