fbpx

Sakal & Bıyık Ekim

Home Sakal & Bıyık Ekim

EGES HAİR CLİNİC

Sakal Ekimi

Erkek imajında en önemli etkenlerden biri de sakal ve bıyıktır. Çeşitli sebeplerden dolayı sakalları çıkmayan veya seyrek sakal görünüme sahip erkekler, sakal ve bıyık ekimi ile doğal ve gür sakala sahip olabilmektedir. Uygulama olarak saç ekiminden farkı; ense bölgeden alınan greftler kişinin favori, sakal ve bıyık bölgesine transfer edilir.

Kimler Sakal Ekimi Yaptırabilir?
Genetik yatkınlık sebebiyle doğuştan köselik, Seyrek sakal problemi olup sıklaştırmak isteyen, Yanık veya kesik sebebiyle sakal bölgesinde boşluk oluşanlar için, Kalıcı sakal dökülmesi yaşanması durumunda, Sakal şeklini değiştirmek ya da düzeltmek istendiğinde, sakal ekimi operasyonu yaptırılabilir.
Sakal Ekim Operasyon Süresi?
Sakal ve Bıyık ekim işlemi ortalama 4-6 saat sürmektedir.
Sakal Ekimi Ağrılı / Acılı Bir tedavi midir?
FUE (Folicular Unite Extraction) tekniği, hastanın ense bölgesinden tek tek alınan saç köklerinin sakal olmayan bölgelere, doğal sakal açısı ve yönü dikkate alınarak transfer edilmesine dayanan bir sakal ekimi yöntemidir. Bu yöntemle vücudun çene altı ve göğüs bölgesinden alınan greftler de transfer edilir.

EGES HAİR CLİNİC

"Sakal Ekiminde %100 Başarı Oranı Ile İzmir’in En İyi Sonuçlarının Çıktığı Tek Sakal Ekim Merkezi"

Mutalip Kırmızı Sakal Ekim Koordinatörü

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Hazırlık Aşaması
Hastanın kan testleri yapıldıktan sonra sakal ve bıyık ekim yapılacak alanın planlaması ile sakal çizgisi belirlenir. Sakal ekim yapılacak alanın planlaması yapıldıktan sonra ense bölgesinde ki saçlar traş edilir.
Lokal Anestezi
Saç köklerinin (greft) çıkarılacağı alan lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. İğne fobisi olan kişiler için iğne kullanmadan da anestezi mümkündür. Lokal Aneztezi ile hastalarımız ağrı/acı hissetmeden sakal ve bıyık ekimini konforlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Saç Köklerinin Toplanması
Kişinin donör bölgesinden alınan greftler; tek kök içeren greftler, iki kök içeren greftler, üç kök içeren greftler halinde gruplara ayrılarak özel bir solüsyon içerisinde bekletilir.
Kanalların Açılması
Kanal açılması sakal ekiminde en önemli aşamadır. Özel uçlu safir malzeme ile sakal ekimi yapılacak alana mikro kanallar açılmaktadır. Kanalların açılması işlemi başlı başına uzmanlık gerektiren bir iştir. Çünkü sakalların yönü her adımda değişmektedir. Kanalların açısı ve sıklığı doğal görünümü elde etme bakımından en önemli husustur.
Saç Köklerinin Transferi
Son aşama ise toplanan saç kökleri (greftler), açılan mikro kanallara tek tek yerleştirilerek sakal ve bıyık ekim işlemi tamamlanır.
 • Sakal Ekimi Hakında Bilgimi Almak İstiyorsunuz?

EGES HAİR CLİNİC

Sakal Ekimi Sonrası İyileşme Dönemi

Sakal Ekiminden Sonraki Süreç İse iyileşme dönemidir, iyileşme döneminin süreci aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.
 • 1-3 gün iyileşme dönemidir.
 • 3.gün ilk sakal yıkama yapılır ve kişiler sosyal hayatına kaldığı yerden devam eder.
 • 10.gün kabuklar döküldükten sonra sakal ekim yapıldığı belli olmaz ve ilk sakallar uzamaya başlamıştır.
 • 1.ay içerisinde ekilen sakal ve bıyık da şok dökülme meydana gelecektir. Şok dökülme korkulacak bir durum değildir.
 • 3.ay dan itibaren ekilen sakal ve bıyık yeniden çıkmaya başlar ve her geçen gün yoğunluğu artar.
 • 6 ay içerisinde ekilen sakalların %50-60 ı çıkmış olacaktır.
 • 1 yıl içerisinde ise ekilen sakalın tamamı uzayarak son halini almaktadır. 12 ay boyunca ekilen greftlerin çıkış süreci devam etmektedir.
Eye Testing And Surgery
Pediatric Health Services
Complete Medical Solutions

EGES HAİR CLİNİC

Sakal Ekimi Öncesi Uyarılar

 • Operasyon öncesinde sakallar yıkanmalı.
 • Aspirin veya kan sulandırıcı ilaçların kullanımı tercihen 10 gün olmakla beraber en az 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır.
 • Alkol kullanımı 1 hafta öncesinden bırakılmalı.
 • Sigara mümkün ise işlem öncesinde bırakılmalı, bırakılamıyorsa da mümkün olduğunca en aza indirilmelidir.
 • Kalp, şeker, tansiyon hastalığı varsa mutlaka belirtilmeli ve kullandığı ilaçları mutlaka doktora bildirmelidir.
 • Tok karna geliniz. Geniş yaka T-shirt veya Ön kısmı fermuarlı ya da düğmeli kıyafetler giymek, kıyafeti giyip çıkarırken ekilen greftlere temas etmesi riskini de ortadan kaldıracaktır.

Sakal Ekim Fiyatları Neye Göre Değişir?

 • Sakal ekimi fiyatları belirlenirken, operasyonun başarısını etkileyen faktörler ve sunulan ek hizmetler şunlardır:
 • Kullanılacak ekim tekniği ve ihtiyaç varsa ek uygulamalar,
 • Ekilecek saç kökü sayısı,
 • Operasyonun yapılacağı merkezin konumu,
 • Operasyon dışında sunulan ilave hizmetler.

EGES HAİR CLİNİC

Sakal Ekimi Sonrası Uyarılar

Pansuman Ve Yıkama

Sakal ekimin 3. günü pansuman ve ilk sakal ve bıyık yıkama için İzmir Folkart Tower karşısında ki kliniğe gidilmeli. İlk sakal yıkama profesyonel uzmanlarca yıkanmalı.

Sakal bıyık ekimi sonrası ilk 10 gün güneşli, yağmurlu havalarda ve tozlu ortamlardan uzak durunuz.

Beslenme

Günde en az 2-3 litre su içmek ödem oluşumunu engellemektedir. Tuz kullanımını azaltmakta iyi olacaktır.

Uyuma Pozisyonu

1 hafta süreyle sırt üstü pozisyonda uyunmalı, ekim yapılan bölgeye sürtme ve kaşıma yapılmamalıdır.

Spor Aktiviteleri

1 ay boyunca hamam, sauna, havuz, deniz ve ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı, direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.

Sakal Ekim Sonrası Şişlik Nedir?

Sakal ekimi sonrasında tedavi gören kişilerin yüzünde şişlik görülebilir. Bu, tedavi bitiminde gerçekleştirilmesi gereken istirahatin yeterli olmaması ve sakal ekim yaptıran kişilerin tedavi sonrası bakımı yanlış yapmalarıdır. Kişiler düzgün ve yeterli miktarda beslenmeli ve bol su tüketmelilerdir.

İlk Sakal Yıkama İşlemi

Sakal bıyık ekim sonrası ilk sakal yıkama 3. gün yapılır ve 10.güne (kabukların dökülmesine) kadar sakallar yıkanmaya devam edilir.

 • Sakallar ılık suyla yıkanmalı, aşırı sıcak veya aşırı soğuk sudan kaçınılmalıdır.
 • İlk 10 gün boyunca boyunca uzmanın tavsiye ettiği yumuşatıcı köpük ve şampuan kullanılmalıdır.
 • Sakal ekim yapılan bölgede sürtme yapılmamalı, avuç içinizle hafifçe köpük dağıtılmalı ve basınçlı olmayan ılık su ile sakallar durulanmalıdır.
 • Kurulama asla havlu ile sürterek yapılmamalıdır. Havlu, sadece hafif bastırma şeklinde derideki yoğun ıslaklığı gidermek için kullanılmalıdır. Kâğıt havlu tercih edilebilir.

7/24 Whatsapp Destek Hattı

Adres

Adalet, Manas Blv. Yanyolu No:47, 35530 Bayraklı/İzmir

İletişim

Telefon: 0544 486 30 40
Bize telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Sizi hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

EGES HAİR CLİNİC

Müşteri Yorumlarımız

image
Kuzenimin Tavsiyesi üzerine izmir saç ekim tavsiye merkezine gittim,kadın saç ekim hizmetinden yararlandım ve seyrek olan saçlarım çok gürleşti Mutalip Bey Ve Ekibine  Çok Teşekkür Ederim.
Ezgi
image
İzmir saç ekim merkezinde 7 ay önce saç ekimi yaptırdım.saç,sakal ve göğüs den 2 seansda 8.000 adet greft alındı ve ekim yapıldı.ekilenlerin %60 ı çıktı.yapılan operasyondan ve gösterilen ilgiden çok memnunum.
Levent Gezer
image
Saçlarım çok dökülüyordu uzun araştırma sonucu izmir saç Ekim merkezi eges hair Clinic e gittim ve saç ektirdim daha sonra Saç dökülmem durdu , Ekilen Saçlar Dökülmesi İzmir’in en iyisi Eges Hair Clinic.
Gaye Uçar
İzmir
image
İzmir Saç Ekim Merkezi Eges Hair Clinic’e kuzenimle birlikte saç ekimine geldik İlgi ve alakalarından memnun kaldık. Eges Hair Clinic’e çok teşekkürler
Kazım Cankut
İzmir