Aydın Saç Ekim

Aydın Saç Ekim

Aydın saç ekim işlemleri, kellik sorunu yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Her zaman yapılabilir. Belli bir zamanı olmaması açısından da Aydın saç ekimi oldukça pratik bir çözümdür. Saç ekimi sonrası doğru saç bakımı uygulandığı zaman kellik ya da saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler kolaylıkla gür ve güzel saçlara kavuşurlar. Bu yüzden bu Aydın saç ekim tedavisi oldukça fazla tercih edilir ve herkese uygulanır.

Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmesinin temel sebebi, genetik yatkınlıktır. Çoğunlukla bu genetik yatkınlık sonucunda insanların saçları sıklıkla dökülür. Genetik yatkınlık dışında bir diğer saç dökülmesi sebebi de strestir. Stres sonucu saç dökülmesi sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Saç dökülmesi, çoğu zaman Aydın saç ekim tedavisi gerektirmez. Ancak bu saç dökülmesi sonucu kellik başlarda ve deri saçsız bir görünüşe sahip olursa Aydın saç ekim tedavisi uygulanabilir.

Saç Ekim Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi, kellik yaşayan herkes için uygun bir tedavi yöntemidir. Ayrıca steril ve düzgün yapıldığı sürece hiçbir riski olmaması açısından da sıklıkla uygulanan ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Genellikle saç dökülme problemi daha çok erkeklerde görüldüğü için genellikle Aydın saç ekim tedavisi daha çok erkeklere uygulanır. Hatta 50 yaş üstü erkeklerin çoğu saç dökülmesi problemi yaşadığı için yaş ortalaması da 50lerdedir.

Saç Ekim Nasıl Yapılır?

Saç ekim işlemi, iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Bir tedavi FUE yöntemidir, diğer tedavi de FUT yöntemidir. FUE yönteminde, saç kökleri, kel bölgeye tek tek yerleştirilerek uygulanır. FUT yönteminde ise, hastanın ensesinden çıkartılan deri hattı, hastanın kel bölgesine yerleştirilir. Ancak Aydın saç ekim işlemi eğer FUT yöntemi ile uygulanacaksa mutlaka bu derinin saçlı bir deri olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerden hangisinin hastaya daha uygun olacağına hastanın deri yapısı ve saçına bakarak karar verilir.

FUE Tekniği İle Saç Ekimi

FUE saç ekimi yöntemi, saçların daha çok ve sık olduğu bölgelerden alınan kıl köklerinin, saç olmayan ve kellik olan bölgeye aktarılması ile uygulanan bir yöntemdir. Büyük bir dikkat ve hassasiyet gerektirir. FUT yöntemi ile karşılaştırıldığı zaman, daha kısa süren bir işlemdir. Ancak bu yöntem yardımıyla çoğu erkeğin tercihi olan tıraşsız Aydın saç ekim tedavisini sağlamak mümkündür.

FUT Tekniği İle Saç Ekimi

FUT tekniği, genellikle daha küçük alanlardaki Aydın saç ekim işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu yöntem, en eski saç ekimi tekniklerinden biridir. Ancak görünüm açısından pek doğal duran bir yöntem olmadığı için özellikle son yıllarda eskisi kadar sık tercih edilmemektedir. Tedavinin tamamlanması iki seans sürmektedir. Yani uzun bir tedavi sürecine sahiptir. Aynı zamanda iyileşme süresi de FUE tekniğine göre daha uzundur çünkü ameliyata daha yakın bir Aydın saç ekim tedavisidir.

Saç Ekim Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Saç ekimi, kellik ve saç dökülmesi gibi sorunlar yaşayan insanların başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Genellikle bu sorunları yaşayan insanlar dış görünüşlerini değiştirmek ve dökülen saçlarına geri kavuşmak amacıyla Aydın saç ekim işlemleri yaptırmayı tercih ederler. Günümüzde de pek çok insan artık bu tedavi yoluna rahatlıkla başvurup dilediği Aydın saç ekim işlemini yaptırmaktadır. Hatta ülkemizde bir saç ekim turizmi bile mevcuttur. Saç tellerinin çok fazla dökülmesi ve yerine yeni saç tellerinin gelmemesi sonucu ortaya kellik sorunu çıkar. Aydın saç ekim işlemi de her zaman için uygulanabilen ve belli bir zaman koşulu bulunmayan bir işlemdir. Kellik sorunu yaşayan kişiler diledikleri zaman Aydın saç ekim işlemleri yaptırarak eski saçlarından bile daha gür saçlara kavuşurlar. Yani hasta, saç dökülmesi sonrası saç ekimi işlemlerini ne zaman isterse o zaman yaptırabilir.

Saç Ekim Zararları Nelerdir?

Saç ekimi zararları, çoğu Aydın saç ekimi işlemi yaptıracak hastanın merak ettiği bir sorudur. Saç ektirmenin hiçbir zararı yoktur. Sadece saç ekim işlemini yapan kişinin konuda uzman olduğu ve Aydın saç ekim işleminin steril bir ortamda yapıldığından emin olunmalıdır. Aydın saç ekim işlemi, steril olmayan bir ortamda yapılmadığı sürece işlemin hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Saç Ekim Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi işlemleri öncesinde hastaların hiçbir şekilde kan sulandırıcı ya da aspirin gibi ilaçlar kullanmaması gerekmektedir. Hasta, en az 1 hafta bu ilaçları kullanmamalıdır. Ayrıca Aydın saç ekim tedavisi günü hiçbir şekilde saçında bakım ürünü kullanmamalıdır. Özellikle jöle, saç spreyi gibi bakım ürünlerinden mutlaka uzak durmalıdır. Aydın saç ekim işlemini gerçekleştirecek doktoru düzgün ve dikkatli bir şekilde seçmelidir. Bu konuda tecrübeli bir doktor ve steril bir ortam sağlandığından emin olmalıdır. Sahip olduğu hastalıkları doktoruna Aydın saç ekim işlemi öncesinde mutlaka bildirmelidir. Sigara ve kahve gibi maddelerden mutlaka uzak durmalıdır. Aydın saç ekim işlemi yaptırırken tok olmalıdır. Ayrıca saç ekimi tedavisine giderken rahat kıyafetler giymeli ve mutlaka kendini rahat hissettirmelidir.

Saç Ekim Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken ilk şey saç bakımıdır. Onun dışında da mutlaka hastanın saçları uzun bir süre açık kalmalıdır. Böylelikle saç ekimi sonucunda oluşan yaralar, oksijenin de yardımıyla çabucak iyileşir ve kişi daha sağlıklı olur. Aydın saç ekimi sonrası kişinin iyileşme süreci daha hızlı bir hal alır ve hayatı kolaylaşır. Ayrıca saç ektiren kişi, kafasındaki yaralar iyileşene kadar hiçbir şekilde kafasına su değdirmemelidir. Bu çok büyük bir özen ve dikkat gerektirir.

Saç Ekim Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi sonrasında saç bakımı, çok hassas olunması gereken bir durumdur. Saç ektirmek kadar önem ve özen ister. Çünkü saç köklerinizin düzgün bir şekilde kafanıza uyum sağlaması büyük bir hassasiyet gerektirir ve hastaların bu konuda özen göstermesi de Aydın saç ekimi işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Aydın saç ekim sonrasında, doktorun özel olarak önerdiği bazı şampuan ve bakım kremleri vardır. Saç ektiren kişinin de bu konularda doktorunu dikkatli bir şekilde dinlemesi ve söylediklerini uygulaması gerekmektedir. Yani Aydın saç ekim sonrası doğru şampuan ve bakım kremleri mutlaka kullanılmalıdır.

Saç Ekim Sonrası Şişlik Nedir?

Saç ekimi sonrasında tedavi gören kişilerin kafasında şişlik görülebilir. Bu, tedavi bitiminde gerçekleştirilmesi gereken istirahatin yeterli olmaması ve Aydın saç ekim yaptıran kişilerin tedavi sonrası bakımı yanlış yapmalarıdır. Kişiler düzgün ve yeterli miktarda beslenmeli ve bol su tüketmelilerdir.

Aydın saç ekim merkezi olarak sizlere uzmanlarımızla birlikte tam destek vermekteyiz. Aydın saç ekim sürecinde önceliğimiz sizin sağlığınızdır. Bu yüzden sizlere en uygun Aydın saç ekim fiyatları ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Hayallerinizdeki saçlara kavuşmak Aydın saç ekim merkezi olarak bizim en büyük amacımız. Bunu gerçekleştirmek için uzmanınızın tavsiyelerini yerine getirerek Aydın saç ekim operasyonunun sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını sağlarsınız. Aydın saç ekim merkezi uzmanlarınızın desteğiyle birlikte, sağlıklı bir Aydın saç ekim operasyonu geçirerek hayallerinizdeki doğal saçlara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.